Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że w ramach projektu BIOINITIUM w III i IV kwartale 2023 r. WFOŚiGW w Lublinie i Białymstoku zorganizowały bezpłatne szkolenia i warsztaty dotyczące biogazu oraz biometanu. Zakres merytoryczny spotkań obejmował m.in. podstaw prawnych i technologicznych budowy a także funkcjonowania biogazowni, podziału metod produkcji biogazu według różnych kryteriów, aspektów środowiskowych – redukcji emisji zanieczyszczeń; zasad działania, znaczenia środowiskowego i energetycznego biogazowni komunalnych/utylizacyjnych. Podczas spotkań poruszono także kwestie społecznych aspektów budowy i funkcjonowania biogazowni.

Szkolenia i warsztaty odbyły się w następujących terminach i miejscach:

29 września 2023 r. w Lublinie – warsztat otwierający projekt dla pracowników JST

29 września 2023 r. w Lublinie – szkolenie otwierający projekt dla doradców WFOŚiGW

Osiem szkoleń powiatowych dla interesariuszy:

• 22 sierpnia 2023 r. w Lublinie
  • 24 sierpnia 2023 r. w Rykach
  • 25 sierpnia 2023 r. w Łęcznej
  • 28 sierpnia 2023 r. w Janowie Lubelskim
  • 30 sierpnia 2023 r. w Kraśniku
  • 31 sierpnia 2023 r. w Łukowie
  • 1 września 2023 r. w Zamościu
  • 5 września 2023 r. w Tomaszowie Lubelskim

18 grudnia 2023 r. w Hotelu Podlasie – Białystok – szkolenie skierowane do pracowników WFOŚiGW.

19-20 grudnia 2023 r. w Hotelu Podlasie-Białystok – dwudniowe szkolenie dla doradców WFOŚiGW, skierowane do pracowników WFOŚiGW.

W niedługim czasie ruszą kolejne bezpłatne szkolenia i warsztaty o których będziemy informować na stronie internetowej www.bioninitium.ios.edu.pl oraz  stronach WFOŚiGW w Lublinie i Białymstoku. Ponadto informacje na ten temat będą dostępne w mediach społecznościowych obydwu instytucji oraz IOŚ-PIB.